Zakładka "Formularz polisy" oraz "Wniosek" |
Poprzedni Nastepny |
Zakładki służą do drukowania polis i wniosków na oryginalnych formularzach.
Po kliknięciu na przycisk edytuj (rys. 2) otwiera się okno edycji polisy (rys. 3) z podglądem druku polisy oraz możliwością edycji treści polisy. Część informacji jak np. dane ubezpieczającego, okres ubezpieczeni, składki, które były wcześniej zarejestrowane w bazie danych są automatycznie przenoszone na druk polisy.
Brakujące dane można uzupełnić korzystając z edytora - umożliwia on dokonanie wpisu w każde pole na druku polisy. Po kliknięciu myszką na pole, w którym mamy dokonać wpisu podświetli się ono na kolor żółty, w nim korzystając z klawiatury należy wprowadzić tekst. Przemieszczanie pomiędzy polami możliwe jest za pomocą kursora myszki bądź klawisza enter.
W górnym pasku narzędziowym dostępne są ikony: 1 i 2 . Przemieszczanie się między stronami jeśli jest ich więcej niż jedna 3. Ponowne przeliczenie danych w polach stanowiących sumę kwot z innych pól (w przypadku gdy wprowadzono dodatkowe dane ręcznie) 4. Wciśnięcie przycisku oznacza automatyczne przeliczenie danych w polach stanowiących sumę kwot z innych pól (w przypadku gdy wprowadzono dodatkowe dane ręcznie) 5. Funkcja umożliwia szybkie wpisanie kwoty słownie - np. wpisanie w okienku liczby "10" spowoduje wyświetlenie "dziesięć" na formularzu 6. Przybliż widok 7. Oddal widok 8. Pełny ekran 9. Widok całego formularza na ekranie 10. Pokazanie/odświeżenie tylko wpisów z bazy danych - wszystkie wprowadzone ręcznie zmiany/błędy zostaną usunięte 11 .Drukuj 12. Przesunięcie wydruku w przypadku gdy drukarka nie wpisuje danych idealnie w pola na formularzu. Przesunięcie podaje się w milimetrach.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Rys. 1 Widok górnego paska narzędziowego w widoku "Edycja polisy"
Przy polisach komunikacyjnych dostępna jest funkcja drukowania zielonej karty - należy w tym celu użyć przycisku "Zielona Karta" który przełączy nas z widoku polisy na widok zielonej karty.
Rys. 2 Zakładka Formularz polisy w oknie dodawania/edycji polisy
Rys. 3 Okno edycji/drukowania formularza polisy
Przykład praktyczny: Przypisz nazwie polisy druk formularza z TU i wydrukuj polisę na oryginalnym formularzu z TU Rozwiązanie: W widoku polisy wybierz klienta posiadającego polisę o nazwie i w TU zgodnym z wybranym wzorem wydruku polisy. Podświetl tę polisę i kliknij przycisk edytuj
Po wprowadzeniu wszystkich danych użyj ikony "Drukuj" w celu wydrukowania wpisów na formularzu polisy. UWAGA - za pierwszym razem sugerujemy wydruk na kserokopii formularza w celu sprawdzenia czy państwa drukarka drukuje idealnie w polach na formularzu. Jeśli występują przesunięcia należy je zniwelować klikając na ikonę |